Dlaczego salon kosmetyczny powinien mieć stronę internetową?

22.07.2021

Prowadzisz własny gabinet kosmetyczny, studio stylizacji paznokci? Oferujesz usługi makijażu permanentnego? Nie masz jeszcze swojej strony internetowej? To bardzo duży błąd! Zapewne masz bazę stałych Klientek. Ale skąd nowe osoby mają się dowiedzieć się o Twoim biznesie? Prowadzisz profil na Facebooku albo konto na Instagramie? To za mało. Najlepsze, co możesz zrobić dla swojej firmy, to zlecić stworzenie strony internetowej swojego salonu.

Zsynchronizowanie strony z GoogleMaps sprawi, że będziesz widoczna w swoim mieście. Dodatkowo dzięki odpowiednio napisanym tekstom, strona będzie mogła się wysoko pozycjonować w wynikach Google. A to droga to pozyskania nowych Klientek, które szukają kosmetyczki w Twoim rejonie wpisując odpowiednie hasła w wyszukiwarce internetowej.

Co powinna zawierać strona internetowa salonu kosmetycznego?

Na pewno warto opisać krótko swoją firmę i profil jej działalności. Nie można zapomnieć o umieszczeniu spisu usług, które oferuje Twój salon. Można opisać, na czym polegają konkretne zabiegi, jakie są do nich zalecenia i przeciwwskazania. Warto dodać zalecenia do pielęgnacji domowej. Dzięki temu zawsze możesz swoje Klientki odwołać do informacji zawartych na Twojej stronie www – nie zapomną o zaleceniach. Koniecznie należy dodać cennik Twoich usług. Pamiętaj też, że Klientki chętnie zobaczą Twoje wcześniejsze prace przed odwiedzinami salonu. Galeria zdjęć na stronie, która przedstawiać będzie Twoje najlepsze realizacje to świetna reklama. Dodatkowo warto zaprezentować na zdjęciach wygląd samego salonu.

Jesteśmy w stanie zaproponować Ci również opcję synchronizacji opinii, jakie otrzymujesz w innych serwisach (np. Google). Pochlebne opinie od innych Klientek wzbudzą zaufanie o nowo odwiedzających Twój gabinet. Kolejną ogromnie ważną funkcjonalnością jaką oferujemy naszym Klientom jest system rezerwacji. Booksy czy Moment to aplikacje, za których używanie musisz płacić. Własny system rezerwacji wizyt to dla Ciebie nie tylko prestiż, ale i oszczędność pieniędzy. Umawianie wizyt staje się proste, Klientki same wybierają termin, jaki je interesuje, przed wizytą dostają przypominającego SMS-a. Zwiększa się procent wizyt, które po rezerwacji terminu dochodzą do skutku. A to dla Ciebie kolejny zysk pieniędzy.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu z Soft4Net. Wiemy, czego potrzebują przedsiębiorcy, aby ich biznesy rozkwitały. Z pewnością przygotujemy dla Ciebie stronę internetową, która przyciągnie Twoich Klientów.